Nilüfer/BURSA

+90 224 272 02 27

info@caslog.com.tr

İran Nakliye yol

İRAN NAKLİYE HİZMETLERİ

Türkiye, İran nakliye ve lojistik hizmetleri konusunda Caslog yıllardır çalışmaya devam etmektedir. Uluslararası ticaret de yakın zamanda önemli bir ivme kazanmıştır. Uzun yıllar ticaret yaptığımız ülkelerin yanı sıra bunlara sürekli yeni ülkeler de eklenmektedir. Bilhassa yakın komşularımız olan sıkı ilişkilerimiz karşılıklı arz ve talepleri artırmış durumdadır. Dolayısı ile bu yakın ülkelere ithalat ve ihracat oranımız yüksek rakamlara ulaştı.

Ülkemizin doğu sınırında olan İran ile ticaretimiz de çok daha yüksek seviyelerde devam etmektedir. Caslog İran ve Türkiye arasında nakliye ve lojistik hizmetini karayolu ve son model araçlar ile yapmaktadır. İran lojistik ağırlıklı olarak ihracat ile seyretmekte. Fakat son zamanlarda üçüncü ülke yük taşımacılığı da hatırı sayılır seviyede artış gösterdi.

Birçok ülkeye nakliye hizmetlerimiz olduğu gibi İran’a da nakliye konusunda çeşitli hizmetler sunmaktayız. Ağır yük taşımacılığı, Makina taşımacılığı, Gıda maddesi, Tekstil ve birçok özelliklerde yük taşımacılığı yapmaktayız. Lowbed, Frigofik ve tenteli araçlarımız ile ürünleriniz güvenle gideceği yere teslim edilir. Nakliye Lojistik firması seçerken firmanın güvence belgelerine ve sertifikalarına bakmanız gerekmektedir.  

İran'a Nakliye Parsiyel Taşımacılığı ve Avantajları

Parsiyel taşımacılık nakliye yapılacak yükün aracı tam dolduramaması durumunda yapılan nakliye hizmetidir. Müşteriler araçta yükünün sığacağı kadar alan kiralar ve kalan kısım diğer müşterilere tahsis edilir. Türkiye İran arası yapılan nakliyelerde parsiyel taşımacılığa çok fazla rağbet edildiğinden Caslog’da parsiyel taşımacılıkta görev yerini almıştır. Parsiyel taşımacılık bir nev’i kargo taşımacılık olarak da adlandırılabilir.

İran Nakliye Tır kapalı dorse

Parsiyel Taşımacılığı Dezavantajları

Parsiyel taşımacılık diğer taşımacılık yöntemlerine göre teslim süreleri biraz daha uzun olabilir. Bunun nedeni aracın dolma süresi diğer ürünlerin teslimat yerlerinin farklı olabilmesi gibi etkenler.

Fakat Caslog lojistik olarak son derece iyi bir program yaparak bu süreyi en asgariye indirmenin planlarını yapıyoruz. Müşterilerimizi mağdur etmeden tüm süreçleri hızlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Dolayısı ile Caslog sektörde en hızlı parsiyel nakliye teslimat firmaları arasındadır.

İran Nakliye Parsiyel Taşımacılık Noktaları

Diğer ülkelerde olduğu gibi İran’da parsiyel taşıma noktalarımız oldukça fazladır. Bu noktalar şu şekildedir. Tebriz, Maku, Urmiya, Zanjan, Tahran, Mashhad, Shiraz, Bazargan, Bandar, Arak, Abbas, Zahedan ve İsfahan. Parsiyel taşımada İran nakliyesi Caslog kalitesinde ve hızında sorunsuz ve eksiksiz teslim edilir.

İran Parsiyel Nakliyede Bilinmesi Gerekenler

İran’a nakliye İstanbul’da bulunan parsiyel depolarından yapılmaktadır. Diğer illerden yapılacak parsiyel yüklerin bu depolara nakliyelerinin ardından İstanbul’da bulunan gümrük noktalarında ihracat ya da transit gümrük işlemleri yapılır. Gümrük işlemleri yapıldıktan sonra taşıması yapılan ürünlerin İran’a aktarılması başlar.

Persiye yük gruplarında varılacak ülkede gümrük ve ithalat işleri alıcının organize ettiği acentelerce yapılmaktadır.

Nakliye yapan ve gönderici firmaların bir dahili bulunmamaktadır. Nakliyeci ve gönderici firmanın sorumluluğu Türkiye’de yapılan işlemler ile sınırlıdır.  

İran nakliye frigo

İran Frigo Nakliye

Caslog lojistik firması olarak birçok alanda taşımacılık hizmeti veriyoruz. Bunlardan biri de Frigo (Soğuk veya Dondurulmuş Yüklerin Taşınması) taşımacılık. Bu konuda da tecrübeli olan firmamız, özel olarak dizayn edilmiş ısı dereceleri ayarlanabilen bu ısıyı koruyabilen araçlarımız ile nakliye hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’den İran’a Frigo nakliye hizmeti sunan Caslog siz müşterilerimize hem uygun fiyatlarda hem de gözünüz arkada kalmayacak taşımacılık hizmeti sunmaktayız.

Caslog olarak müşterilerimize hem kaliteli hizmet sunarak hem de bu hizmeti uygun fiyatlara yapma gayreti içindeyiz. Dış ticarete etki eden en önemli konulardan biri de nakliye fiyatlarıdır. Nakliyede fiyatı etkileyen konulardan biri şoförlerdir. Caslog şoförleri yılların verdiği tecrübe ile gümrük noktalarında eksiksiz evrak hızlı işlem takibi gibi zamana etki eden konuların uzmanıdır. Bu nedenle hızlı nakliye daha düşük maliyetler getirir. İhracat yapan müşterilerimiz mallarını dış pazarda daha fazla satabilmeleri için nakliye fiyatlarının yüksek olmaması gerekiyor. Müşterilerimiz makul fiyat konusunda bize güvenlerinin tam olduğunu söylemektedirler.

Nakliye fiyatları dönemsel olarak ta değişiklik göstermektedir. Fakat en belirleyici olan iki nokta arasındaki mesafedir. Hesaplamaları kilometre olarak belirlenmektedir.

Bir de karayolu nakliyesine alternatif olarak demiryolu nakliye seçeneği de mevcuttur. Ağır tonajlı nakliyelerde ve tüm nakliyenin birlikte sevk edilmesi gibi avantajları vardır. Fiyatları ise karayolu nakliyesine göre daha uygundur. Bu nedenle birçok lojistik şirket, karayolu nakliyesi yanı sıra demiryolu nakliyesini de kullanmaya başlamıştır.

Türkiye İran Nakliye Fiyatları

Türkiye İran Nakliye Hizmetlerimiz

Yılların tecrübesi ile iran’a nakliyat yapan caslog, İran nakliyesinde aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

 • İran’da gümrükleme, evrak takip ve yönetimi
 • Karayolu Taşımacılığı
 • İran depolama hizmetleri
 • Kuru yük taşımacılığı
 • Frigo taşımacılık (Gıda ürünleri gibi)

Türkiye İran arası hizmet veren firmamız, ithalat ve ihracat konularında başarılı çalışmalar sağlamıştır. Sürekli hizmet ağını genişleten firmamız, teknolojiye ayak uydurarak kendini yenilemiştir ve yenilemeye devam edecektir.

İran nakliye sınır kapısı

Türkiye’den İran’a Nakliye Güzergahı

Nakliye hizmeti sunduğumuz ülkelerde güzergahlar çok fazla değişmez. Türkiye’den İran’a gidecek sevkiyatın genel olarak güzergahı değişmez. Fakat bazı durumlarda siyasal ya da yükün mahiyetine göre alternatif güzergahlar da kullanılabilir.

İran nakliyesinde genel olarak Ağrı Doğubeyazıt’ta bulunan Gürbulak sınır kapısı kullanılır. Bu sınır kapısının İran tarafında Bazargan vilayetine bağlıdır. Gürbulak sınır kapısı çok fazla tercih edildiğinden kapıda uzun kuyrukla meydana gelmektedir. Bu nedenle çok yoğun zamanlarda alternatif güzergahlar tercih edilebilir.

Alternatif olarak kullanılan güzergahlar şunlardır;

 • Iğdır ilimizde bulunan ve Nahçıvan bölgesine açılan Dilucu sınır kapısı
 • Hakkari Yüksekova’da bulunan Esendere sınır kapısı İran taradı Sero olarak adlandırılır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ağırlıklı olarak kullanılan İran nakliye güzergahımız, Gürbulak sınır kapısıdır. Bu kapı İran’ın başkenti Tahran ve yakın çevresinde buluna vilayetler için çok daha uygundur. Ancak İran’ın güney ve kuzey şehirlerine gönderilecek nakliyeler için alternatif güzergahlar tercih edilebilir.

İran Nakliyede Teslimat Sürelerini Neler Etkiler?

İran’a nakliye sürelerini etkileyen faktörlerin başında çıkış ve varış noktaları arasındaki mesafelerdir.

En yoğun taşımacılık İstanbul, Tahran arasında yapılmaktadır. İstanbul ve Tahran arasında yapılan nakliyat süresi ortalama koşullarda 5 ile 6 gün arasında tamamlanmaktadır. Bu sürelerin bazen artması ya da kısalması aşağıdaki unsurların sürecinin hızlı ya da yavaş olması ile alakalıdır.

 • Yol ve hava durumu,
 • Gümrük işlemleri,
 • Olağanüstü durumlar

Anlaşılacağı gibi Nakliye sürelerini sıraladığımız konular değiştirmektedir. Özellikle yol ve mevsimsel durumlar transitin varış süresini doğrudan etkiler. Bazen de olağanüstü durumlarda gümrük kapılarının kapatılması gümrük kapılarında uzun zaman beklenmesine neden oluyor.  

Hızlı ve Güvenli İran Nakliye Caslog ile Olur

 • Caslog her zaman özverili çalışması ile güven kazanmıştır. İran nakliyesinde süreleri en asgariye indirmenin bir yolunu bulmuştur. Bu yüzden Caslog, yıllardır müşteri pörtföyünü sürekli artırmaktadır. Caslog İran’a gidecek nakliyenin ulaşım zamanını size önceden bildirir. Dolayısı ile yükünüzün verilen süre içinde teslim edilmesine büyük özen gösterir.

  Ayrıca Türkiye’de İran’a kadar olan nakliye yolculuğunda firmamız araçlarda bulunan takip sistemleri ile 24 saat takip eder. Olası bir durumda hızlı bir şekilde duruma müdahale eder. Ayrıca müşterilerimize diledikleri zaman bilgi verme hizmetini de ek olarak sunmaktadır.

  Operasyon ekibimiz sizin için sürekli hareket halindeler. Biz işimizi özenle yapıyoruz.

İran'da ne kadar Türk var?
Dünya Bankası Ülke Profilleri veri tabanına göre 84 milyonluk İran nüfusunun %40'ını Türkler oluşturmakta olup, bu oran da yaklaşık 30 milyonluk bir Türk nüfusunu göstermektedir. Bağımsız kaynaklara göre % 25-30 olan İran Türklerinin oranı, Azeriler tarafından % 60-70 olarak ifade edilmektedir.
İran Para Birimi

İran riyali, İran'da kullanılan para birimidir. 1932 yılından bu yana tedavüldedir. Bu tarihten önce İran Dinarı kullanılmaktaydı. İran riyalinin kısaltması IRR ve uluslararası numarası da 364 olarak kayıtlarda yer almaktadır.

Türkiye'den İthalatı

İran'ın Türkiyeden yaptığı ithalatı 2,3 milyar $ ı aştı

İran'ın Nüfusu

2021 güncellenmiş Nüfus 84.395.062

Dünya Nüfusuna oranı: %1,07